قواعد طراحی چهره و پرتره

قواعد طراحی چهره و پرتره

یاد بگیرید که سر را به صورت فرمی اساسی و با بخش های ساده شده آن بکشید تا بتوانید از عهده طراحی پرتره بر آیید.

 من معتقدم که به طور ناگهانی درگیر شدن با طراحی سودش بیشتر ازضررش است.در پرتره کوچکی شکل ها و فواصل بین آن ها نیاز به مقدارزیادی توجه و دقت است.اگر اندازه اچزاء و محلشان نادرست باشد طراحی شباهت خود را از دست میدهد.

 

چگونه از چهره طراحی کنیم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی پرتره:

 1- شگل کلی سر را بکشید(همان بیضی)

 2- وسط سر را نشانه بگذارید(همان خط چشم ها)

 3- خط عمود که که از وسط بینی رد شده از عریض ترین قسمت صورت(معمولا در ناحیه یین گونه هاست)یعنی از نرمه گوش به نرمه گوش مقابل

قواعد واندازه اجزاء صورت نسبت به هم:

 1- فاصله بین دو چشم یک چشم قرار دارد

 2- طول بینی تقریبا برابر است با از بین سوراخ های بینی تا چانه(برابر است با سوراخ های بینی تا نرمه گوش)وسط سر نزدیک بین دو چشمان است با استفاده از خط عمودی که ازوسط مردمک عبور می کند امتداد میدهیم با کنج لب مماس می شود.

 اشکدان را با خط عمودی امتداد بدهیم با پره بینی مماس می شود پهنای بینی(عرض بینی از این پره تاپره ی مقابل)با طول چشم تقریبا برابر است .

نمای سه رخ صورت:

  در این نما پشت سر بیشتر نمایان است. واقع شدن مردمک و گوشه ی دهان را بروی یک خط عمود مورد توجه قرار دهید شکل چشم ها با هم تفاوت دارند به ویژه وقتی که صورت به حالت سه ربع است فاصله ی گوشه چشم تا پشت گوش برابر است با گوشه ی چشم تا چانه در نمای سه ربع فاصله بین چشمان اندازه یک چشم نیست .منحرف شدن دهان از مرکز یکی از مشکلات متداول هنر جویان است وسط دهان در زیر قاعده بینی قرار دارد.

 

 

 

موضوعات مرتبط: آموزش نقاشی سیاه قلم(چهره)

 

 

 

/ 1 نظر / 247 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا