سیاه قلم چهره

قواعد طراحی چهره و پرتره

قواعد طراحی چهره و پرتره

یاد بگیرید که سر را به صورت فرمی اساسی و با بخش های ساده شده آن بکشید تا بتوانید از عهده طراحی پرتره بر آیید.

 من معتقدم که به طور ناگهانی درگیر شدن با طراحی سودش بیشتر ازضررش است.در پرتره کوچکی شکل ها و فواصل بین آن ها نیاز به مقدارزیادی توجه و دقت است.اگر اندازه اچزاء و محلشان نادرست باشد طراحی شباهت خود را از دست میدهد.

 

چگونه از چهره طراحی کنیم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی پرتره:

 1- شگل کلی سر را بکشید(همان بیضی)

 2- وسط سر را نشانه بگذارید(همان خط چشم ها)

 3- خط عمود که که از وسط بینی رد شده از عریض ترین قسمت صورت(معمولا در ناحیه یین گونه هاست)یعنی از نرمه گوش به نرمه گوش مقابل

قواعد واندازه اجزاء صورت نسبت به هم:

 1- فاصله بین دو چشم یک چشم قرار دارد

 2- طول بینی تقریبا برابر است با از بین سوراخ های بینی تا چانه(برابر است با سوراخ های بینی تا نرمه گوش)وسط سر نزدیک بین دو چشمان است با استفاده از خط عمودی که ازوسط مردمک عبور می کند امتداد میدهیم با کنج لب مماس می شود.

 اشکدان را با خط عمودی امتداد بدهیم با پره بینی مماس می شود پهنای بینی(عرض بینی از این پره تاپره ی مقابل)با طول چشم تقریبا برابر است .

نمای سه رخ صورت:

  در این نما پشت سر بیشتر نمایان است. واقع شدن مردمک و گوشه ی دهان را بروی یک خط عمود مورد توجه قرار دهید شکل چشم ها با هم تفاوت دارند به ویژه وقتی که صورت به حالت سه ربع است فاصله ی گوشه چشم تا پشت گوش برابر است با گوشه ی چشم تا چانه در نمای سه ربع فاصله بین چشمان اندازه یک چشم نیست .منحرف شدن دهان از مرکز یکی از مشکلات متداول هنر جویان است وسط دهان در زیر قاعده بینی قرار دارد.

 

 

 

موضوعات مرتبط: آموزش نقاشی سیاه قلم(چهره)

 

 

 

+   dg ; ٢:٤٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳٩٤

طراحی از بینی

 

بینی برجسته ترین نقطه در چهره افراد است و همچون دیگر اعضای چهره از تنوع و گوناگونی برخوردار می باشد. برای ترسیم آن، لازم است شکل ساده آن را (که عبارت است از مخروط مثلث القاعده) در نظر داشته باشید. فرم بینی را از جهات مختلف روبرو، نیم رخ و سه رخ مورد مطالعه قرار دهید. به تفاوت اندازه در پره ها، نوک، حجم و ارتفاع بینی در افراد مختلف توجه کنید سپس به طراحی از شکل بینی خود (به کمک آینه) بپردازید. در حین طراحی توجه داشته باشید که: شیوه طراحی از فرم بینی: ابتدا فرم کلی را آن گونه که می بینید ترسیم کنید. به جای خط، از سایه و پهنای نوک مداد استفاده کنید. تیره ترین سایه ها در پره های بینی دیده می شود و تنها در همین قسمت هاست که می توانید از خط نیز استفاده کنید. وقتی به ترسیم بینی از روبرو می پردازید فقط در بخشهای پایین بینی (پره ها و حفره ها) از خط استفاده کنید. از آنجا که فرم بینی،حجم برجسته ای دارد، به نور و سایه آن بیشتر توجه نمایید. وقتی چهره مدل در زاویه سه رخ یا نیم رخ باشد، می توانید از خط نیز برای قسمتی از ارتفاع بینی استفاده کنید. راستی تا یادم نرفته بگم که سایه ی اطراف بینی شاید از خودش با اهمیت تر باشه!!! که اکثر این تیرگی هارو با "محوکن" اضافه میکنم.(اگه دیدین کمرنگ شده میتونین از مداد ب استفاده کنین ولی دیگه از اون تیره تر نشه: حالا آموزش طراحی از بینی گام به گام بصورت تصویری با استفاده از دو تصویر زیر را نگاه کنید: 

http://axgig.com/images/87594105175941308780.jpg

 

http://takbarg2011.persiangig.com/images/Amoozesh/Biny.jpg

+   dg ; ٢:٤٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳٩٤

آموزش طراحی از موها

 


اول موها را از ابعاد بیرونی می کشیم و جزئیات مو رو اروم آروم می کشیم به جهت شانه زدن مو توجه داشته باشین و سایه روشن های تیره را به کار ببرین سعی نکنین در این مرحله با استفاده از مداد موهارا تقلید کنین . فقط سعی کنین حجم موها رو پر کنین. والگوهای تیره روشن رو دربیارین.البته بعضی تکنیک ها هست که همه موها رو می کشن و بعد با پاکن اتودی سایه ها رو توی موها درمی یارن که این روش و خود من خیلی استفاده می کنم و باعث می شه کار خیلی شیک و تمییز در بیاد ولی با این حال حفظ نقاط سفید ( نور ) تو نقاشی خیلی مهمه !!!


موهای مجعد و فرفری دقیقا مثل روش موهای صاف کشیده می شه با این تفاوت که توی موهای فرفری سایه روشن ها خاص همین نوع موها هستن و باید جداگانه کشیده بشه و بعد باهم ترکیب بشه

نکته : اصلا تلاش نکنین که محیط روشن مو رو با استفاده از سفیدی کاغذ نشان بدین وتصویر رو دراطرافش بکشین. سایه روشن های روی مو درواقع انعکاس نور ازبالابه خارج از لایه های موهاست .

http://sagharerang.persiangig.com/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%87%D8%A7/%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7/%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7%20003.jpg

موضوعات مرتبط: آموزش نقاشی سیاه قلم(چهره)

+   dg ; ٢:٤٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳٩٤

آموزش گام به گام طراحی از لبها

 

طراحی از لبها


با مشاهده لبها در افراد مختلف متوجه می شوید که فرم لب، در تکمیل شخصیت و کاراکتر چهره نقش فراوانی دارد. ساختار کلی لب، امکان تغییر پذیری بسیار متنوعی دارد و هماهنگ با حالات روحی یا ظاهری شخص می تواند جنبه بیانی به خود بگیرد.

 فرم لب و دهان خود را در آینه مشاهده کنید. حالتهای صحبت کردن، خندیدن، خوردن، خمیازه کشیدن، ناراحتی، شادی، اعتراض، فریاد زدن و ... را بررسی کرده و ببینید که بیشترن تغییر در کدام قسمت دهان دیده می شود؟ در گوشه ها یا در قسمت میانی لبها؛ سپس به هماهنگی تغییر حالتها در چشم و لب به طور همزمان بپردازید. علاوه بر حالتهای رفتاری، به تغییر فرم در اثر تغییر وضعیت سر و چهره (نیم رخ و سه رخ و ...) نیز بپردازید. با چرخش سر به پهلو، زیر یا بالا، لبها نیز تغییر فرم پیدا می کنند.

شیوه طراحی از فرم لب: برای فرم لب همچون فرم چشم، یک بیضی با گوشه های تیز و بسته در نظر بگیرید و آن را از طول و عرض به چهار قسمت تقسیم کنید. لب بالا معمولاً باریکتر از لب پایین است. گاهی لب بالا و پایین در یک اندازه هستند و بسیار به ندرت پیش می آید که لب بالا ضخیمتر از لب پایین باشد.

بهتر است که برای ترسیم فرم لب، به جای خط، از سایه یا پهنای مداد استفاده کنید. دو گوشه لب با هم برابر و یک شکل هستند. لب پایین شامل گوشه ها و بخش مرکزی یا وسط است. سایه ای که برای لب بالا در نظر می گیرید باید قدری تیره تر از لب پایین با شد. این تیرگی در گوشه های دهان نیز تغییر پیدا می کند.

آموزش تصویری طراحی لب

 

 آموزش گام به گام طراحی از لبها

 

 آموزش قد م به قدم طراحی از لبها به صورت تصویری

 

 

موضوعات مرتبط :آموزش نقاشی سیاه قلم(چهره)

+   dg ; ٢:۳۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳٩٤

آموزش طراحی چهره ( چشم ) همراه با تصویر

طراحی چشم:

۱.اول طرح اولیه و ساده ای از چشم رو می کشیم.با مداد معمولی.همه ی خطوط توی چشم رو درست میکشیم.حتی جای برقی که توی چشم میفته رو هم باید گذاشت:

۲.با مداد ب۶ قسمت سیاهی چشم رو کاملا تیره میکنیم.بعد با مداد ب۲ این قسمت ها که بخش رنگی چشم هستن و تو عکس تیره شدن رو پر میکنیم.و با محوکن یکدستش میکنیم!

۳.تو این مرحله تو اون بخش رنگی چشم که محوکردیم با مداد ب۴ نوک تیز خط هایی رو میندازیم.خط ها از مرکز به بیرون باشن:

۴.حالا تو اون قسمتی که بین بخش رنگی چشم و سیاهی وسط چشم هست و تا الان خالی بوده رو با مداد ب۴ پر میکنیم و محو هم میکنیم:

۵.اینجا میایم و یه خط نازک دور تادور گردی چشم با مداد ب۲ میکشیم و با فشار دست یه کم پررنگ ترش میکنیم.محوش نمیکنم فقط چند بار روش میکشم تا پررنگ بشه:

۶.حالا از حاشیه ی دور چشم که تیره ش کردیم به سمت وسطش با مداد ب۲ تیره میکنیم و یه کم هم محوش میکنیم و دور اون قسمت وسط که یه خطوطی افتاده رو یه کم پررنگ میکنیم:

۷.تو این قسمت از کار با پاک کن مدادی یا هر پاک کنی که سرش یه کم تیز باشه یه سری خطوط توی چشم رو کمرنگ میکنیم:

۸.پلک بالا رو با مداد ب۲ یه کم کار میکنم و تیره ش میکنم جاهایی که باید تیره تر بشن رو دقت کنید و همینطور توی چشم:

۹.قسمت ابرو رو با مداد ب۲ پر میکنم و محو میکنم:

۱۰.توی ابرو با مداد ب۴ خطوطی رو میکشم.مژه ها رو میکشم.راستی سایه ی زیر پلک پایین رو هم حتما با محوکن بزارین:

۱۲.آخرین مرحله کار کردن روی کل چشم هست.یه مداد تیره مثل ب۶ برمیدارم و نوکش رو تیز میکنم و خطوط توی چشم رو تیره میکنم.مژه ها رو یه بار دیگه تیره میکنم.با پاک کن نور توی چشم رو روشن تر میکنم.سایه ها رو یه کم تیره تر میکنم:

حالا کارطراحی چشمم تموم شده! 

+   dg ; ٢:٢٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳٩٤

طراحی سیاه قلم چهره

طراحی از چهره شما با مداد

یک کادوی متفاوت هدیه بدهید.

 

 

 

 

 

برای سفارش کافیه با این شماره تماس بگیرید:

09361274200

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به

Takbarg2011.blogfa.com

مراجعه فرمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+   dg ; ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ،۱۳٩٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir